Vilistlane sai 1000-eurose stipendiumi


Kuressaare Ametikooli vilistlane Richard Kuusk pälvis Saarte Investeering OÜ poolt välja pandud 1000-eurose stipendiumi, millele said kandideerida oma erialal edasi õppivad lõpetanud.

richardKuusk
Richard Kuusele and is stipendiumi üle Saarte Investeering OÜ esindaja Sirje Aeg.
“Ametikoolis on päriselt tore õppida. Kõik räägivad nii, aga see on ka tõsi,” ütles Eesti Kunstiakadeemias keraamikat õppiv Richard pärast stipendiumi kättesaamist. “Alfamater Maila on mind hästi kasvatanud,” lisas ta, viidates ametikooli disaini juhtõpetaja keraamik Maila Juns-Veldrele.

Richard lõpetas ametikooli kunstilise kujundamise erialal 2011. a ja asus seejäärel õppima keraamikat Eesti Kunstiakadeemias. Tänaseks on ta oma töödega osalenud paljudel näitustel nii Eestis kui ka välisriikides. Samuti on ka EKA üliõpilasesinduse esimees.

Stipendium anti üle 6. novembril Kuressaare Kultuurikeskuses korraldatud Kuressaare Ametikooli 91. sünnipäeva aktusel.

Stipendiumile said kandideerida viimase kolme aasta jooksul ametikooli lõpetanud ja oma erialavaldkonnas edasi õppivad vilistlased.

Stipendiumilepingu allkirjastasid OÜ Saarte Investeering juht Tullio Liblik ning ametikooli direktor Neeme Rand 13. märtsil 2012. Koostöölepingu kehtivusajaks on kolm aastat.

Mullu pälvis stipendiumi kivi- ja betoonkonstruktsioonide eriala vilistlane Andres Talk, kes jätkas õpinguid Tallinna Tehnikakõrgkoolis hoonete ehituse erialal.