Helle Lõhmuse näitus

Alates 17.juulist saab Ajamaja galeriis vaadata tartlanna Helle Lõhmuse õli- ja akvarellmaale. Helle Lõhmus on sündinud 1962.aastal Tartus. Ta on lõpetanud M.Härma Gümnaasiumi (endine Tartu 2. Keskkool) ja jätkanud õpinguid Tartu Ülikoolis filoloogia erialal.

Fotonäitus "King of the beach"

Alates 30.augustist on Ajamaja galeriis võimalik vaadata eht saaremaise päritoluga, kuid võõramaist pealkirja kandvat fotonäitust "King of the beach". Tegemist on sõnamänguga, sest otsetõlkes võib lauset mõista nagu oleks tegu "rannakuningaga". Lugu on hoopis proosalisem, sest autor on humoorikalt sidunud inglise ja eesti keele sõnad ühte lausesse- fotodel saab näha randa uhutud erinevaid jalanõusid.

Saaremaa 2011a. MV jalgpallis

Saarte Investeering-Saaremaa 2011a.MV jalgpallis II-ring algas "väravate sajuga", kolmes VI-vooru kohtumises löödi kokku lausa 21 väravat.! Kui liidri-autsaideri mängust võis isegi mingil määral aimata, et Orissaare on Leisi Jk-st.momendil paremas hoos ja võitis 9:0 (3:0), siis tiitlikaitsja FC Taritu allajäämine 0:7 (0:2) Kaarma Vc oli juba tõsise üllatuse maiguline. Oskuslikult kasutas Torgu, kuigi jäi 0:1 taha, oma võimaluse võites LeiVal 4:1 (1:1) ja tõusis medalinõudlejatest ise turniiritabelis II-kohale. VII-voorus kohtuvad:

Õpilaste toetamine

26. mail toimus Kuressaare kultuurikeskuse aineolümpiaadidel/konkurssidel edukalt esinenud Saare maakonna õpilaste ja nende juhendajate vastuvõtt Vastuvõtul osalesid Saaremaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Kaido Kaasik, Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Raivo Peeters, Saaremaa Ettevõtjate Liidu juhatuse esimees Margus Männik, AS Rahva Raamat Kuressaare kaupluse juhataja Kristi Kose ja Saare Investeering OÜ esindaja Eva Aru, kes tänasid ja andsid üle tänukirjad ning preemiad maakonna parimatele õpilastele ja nende õpetajatele.

Guud Muuning!

Reedel, 15.aprillil avab Ajamaja galeriis valiknäituse oma töödest kunstnik ja kunstipedagoog Boris Šestakov, kelle sünnipäevgi on aprillis, ta on sündinud 7.aprillil 1963.aastal Tallinnas.

Maris Ojasuu fotonäitus

Alates 28.septembrist saab Ajamaja galeriis (Tallinna tn.16, Kuressaare) vaadata Eesti noorema põlvkonna fotograafi Maris Ojasuu suuremõõtmelisi fotosid. Fotograafia on Maris Ojasuu jaoks nii töö kui hobi. Igapäevatöös jääb tema fotoobjektiivi ette igasuguseid kaadreid: inimesi tänaval, ettevõtteid ja firmajuhte, raamatuid ja maju, seltskondi ja üritusi. Vabal ajal pildistab ta ainult seda, mis teda inspireerib. Ta pildid räägivad lugusid ja panevad mõtlema. Ojasuu motoks on: "Armasta seda, mida teed - kõik, mida teed, peab olema tehtud kire ja sisemise põlemisega. Kui see pole nii, ära looda, et tulemus oleks midagi tähelepanuväärset ja ilusat".

Saarte Investeering tunnustab täiskasvanute gümnaasiumi aasta lõpetajat

Kuressaare Täiskasvanute Gümnaasiumi lõpuaktusel andis Saarte Investeeringu juhatuse liige Tullio Liblik hõbemedaliga lõpetavale Liivia Nahkurile üle aasta lõpetaja tiitliga kaasneva stipendiumi. "Saarte Investeering on juba aastaid tublisid Saaremaa õppureid tunnustanud, näitamaks, et kohalikud ettevõtjad väärtustavad hakkajaid inimesi," ütles Saarte Investeeringu juhatuse liige Tullio Liblik.

Saare maakonna kõige tublimad õppurid

Eile pärastlõunal oli Kuressaare Linnateatri saal täis Saare maakonna kõige tublimaid õppureid ja nende juhendajaid- õpetajaid. Toimus pidulik üritus, kus Saaremaa ettevõtjad andsid noortele kätte tänavused preemiad ja ütlesid kiidusõnu. Saare maavanem Toomas Kasemaa lausus üritust avades: "Siin on koos kõik sellised noored, kes suudavad saavutada oma eesmärgi, teiega tuleb meil arvestada Saaremaa arengus."

Ettevõtjad premeerivad 33 õpilast

Täna Kuressaare Linnateatris toimuval vastuvõtul annavad Saaremaa ettevõtjad üle preemiad 33 silmapaistvaid õpitulemusi saavutanud noorele, lisaks tunnustavad parima õpetaja-juhendajana SÜGi bioloogiaõpetajat Inge Vahterit. Vabariiklikul aineolümpiaadil või uurimistööde konkursil saavutasid tänavu Saare maakonna õpilastest esikoha Hanna Tuus, Jakob Prii, Robi-Jürgen Algo, Laura Kaldjärv ja Mari Kolk. Lisaks neile jõudis vabariiklikel olümpiaadidel ja uurimistööde konkurssidel Saare maakonnast esikümnesse veel 28 õpilast, kaks neist kahel ja üks isegi kolmel korral.

Ettevõtjad panid käe alla tublide õppurite tunnustamisele

Eile allkirjastasid Saarte Investeeringu juhatuse liige Tullio Liblik, Saaremaa ettevõtjate liidu juhatuse esimees Robert Pajussaar ja Saare maavanem Toomas Kasemaa maavalitsuses koostööleppe, mille kohaselt toetavad Saarte Investeering ja Saaremaa ettevõtjate liit silmapaistvaid õpitulemusi saavutanud õpilasi.

Saarte Investeering toetab Saaremaa jalgpalli

Reedel, 14. mail kell 16.00 allkirjastavad OÜ Saarte Investeeringu juhatuse liige Tullio Liblik, Saaremaa JK aameraaS juhatuse liige Andre Käen ja Saaremaa Spordiliidu juhatuse esimees Mait Must Kuressaare Spordikeskuses koostööleppe, mille kohaselt toetab Saarte Investeering peasponsorina kolme aasta vältel Saaremaa jalgpalli meistrivõistlusi.

Helve Reet Ree loodusmaalide näitus

7.märts-5.mai 2012 Ajamaja galeriis Helve Reet Ree loodusmaalide näitus. Omamata kunstialast haridust, sai auväärses eas prouast Helve-Reet Reest Eesti Kunstnike Liidu liige alles hiljaaegu.

"Aastakümneid tagasi, kui olin 18-aastane tööotsija, jõudsin Tallinna vanalinnas Müürivahe tänavale, kus oli silditöökoda. Lootus viidamaalija ametikohast aga kadus, kui sattusin sisse astuma samas hoones asunud Riieturi teeninduspunkti.

Saarte Investeering jätkab Saaremaa jalgpalli meistrivõistluste peasponsorina

Esmaspäeval, 25. novembril kell 19.00 allkirjastavad Saarte Investeeringu juhatuse liige Tullio Liblik, Saaremaa JK aaMeraaS juhatuse liige Andre Käen ja Saaremaa Spordiliidu juhatuse esimees Kalev Kütt Ajamaja IV korruse konverentsisaalis koostööleppe, mille kohaselt toetab Saarte Investeering peasponsorina veel kolme aasta vältel Saaremaa jalgpalli meistrivõistlusi.

Hando Henno maalinäitus "Rahu"

Alates 6.veebruarist on Ajamaja galeriis vaatamiseks saarlasest kunstniku Hando Henno (s.1982) maalinäitus "Rahu".

Hando Henno on mitmekülgsete huvidega noormees, kes kirjutab luuletusi, programmeerib arvutimänge, huvitub ajaloost ning astronoomiast ja paljust muust. Lapsepõlvest peale on talle meeldinud väga joonistada ning teha fantaasia- ja detailirohkeid pilte.

Enno Alliku näitus

Lõuna-Eestist pärit kunstnik Enno Allik avab oma järjekordse näituse Kuressaares, Ajamaja galeriis 5.jaanuaril kell 16.00. 1936.aastal sündinud kunstnik elab Karksi-Nuias, kus tal on populaarne kodu-ateljee. Juba noorukina õnnestusid tal hästi karikatuurid, nii oligi Enno Allik mõnda aega kaastööline kohalikus kriitikalehes "Nuiamees".

Rein Tääkeri näitus "Raha Hääl"

6.detsembril kell 14.30 on võimalus Ajamaja galeriis kohtuda "tundmatu kunstniku" – Rein Tääkeriga, kes avab oma näituse "Raha hääl". Rein Tääker on lõpetanud 1992. aastal Tallinna Pedagoogikaülikooli joonistamise, joonestamise ja tööõpetuse eriala. Lemmikaladeks on graafiline disain ja sisekujundus (Hahni pubi Pärnus, Time Stop Tallinnas). Kuigi oma esimese pildi tegi ta juba ligi 20.aastat tagasi, toimus tema esimene isikunäitus ("Kile hääl") Pärnus 2010.aasta märtsis.

Saarte Investeering ja Saaremaa Ettevõtjate liit toetavad tublisid õpilasi"

Reedel, 14. mail kell 13 allkirjastavad Saarte Investeeringu juhatuse liige Tullio Liblik, Saaremaa Ettevõtjate Liidu juhatuse esimees Robert Pajussaar ja Saare maavanem Toomas Kasemaa Saare maavalitsuses koostööleppe, mille kohaselt toetavad Saarte Investeering ja Saaremaa Ettevõtjate Liit silmapaistvaid õpitulemusi saavutanud õpilasi. Kokkuleppe eesmärk on hariduse väärtustamine ja heade õpitulemuste saavutamise ergutamine Saare maakonna õpilaste ja õpetajate hulgas.

Tambet Alliku loodusmaalid

Ajamaja galeriis on väljas Tambet Alliku loodusmaalide näitus. Kõrvu maastikega pakub kunstnik vaatamiseks toredaid loomapilte, mis on tema enda sõnul valminud fotode järgi. On ju loodusfotograafia Alliku teine suur hobi ja kirg maalimise kõrval.

Näitus "Arabesque" ehk Aeg Maalida

15.jaanuaril kell 14.00 avavad Ajamaja galeriis näituse "Arabesque" ehk AEG MAALIDA emotsioone, mida tantsija väljendab tantsides ja kunstnik pintslilöökides.