Saarte Investeering ja Saaremaa Ettevõtjate liit toetavad tublisid õpilasi"

Reedel, 14. mail kell 13 allkirjastavad Saarte Investeeringu juhatuse liige Tullio Liblik, Saaremaa Ettevõtjate Liidu juhatuse esimees Robert Pajussaar ja Saare maavanem Toomas Kasemaa Saare maavalitsuses koostööleppe, mille kohaselt toetavad Saarte Investeering ja Saaremaa Ettevõtjate Liit silmapaistvaid õpitulemusi saavutanud õpilasi. Kokkuleppe eesmärk on hariduse väärtustamine ja heade õpitulemuste saavutamise ergutamine Saare maakonna õpilaste ja õpetajate hulgas.

"Silmapaistvate tulemuste eest õpilaste tunnustamine annab noortele sõnumi, et nende pingutusi märgatakse ka väljaspool perekonda ja kooli ning kohalikud ettevõtjad väärtustavad tublisid inimesi. Mul on hea meel, et Saaremaa Ettevõtjate Liit on Saarte Investeeringu algatusega kaasa tulnud ning on valmis tublisid õpilasi tunnustama ka majanduslikult rasketel aegadel," ütles Saarte Investeeringu juhatuse liige Tullio Liblik.

Koostööleppe järgi toetavad Saarte Investeering ja Saaremaa Ettevõtjate Liit teadmiste omandamises Eestis ja maailmas silmapaistvaid tulemusi saavutanud Saare maakonna õpilasi järgnevalt: rahvusvahelisel aineolümpiaadil I koha saavutanud õpilast premeeritakse 3000 krooniga, riigieksamil maksimumpunktid saavutanud õpilast 2000 krooniga, igal vabariiklikul aineolümpiaadil saavutatud I koha ning rahvusvahelisel aineolümpiaadil saavutatud II-X koha eest 2000 krooniga ning vabariiklikul aineolümpiaadil II–X koha saanud õpilast ja rahvusvahelisel aineolümpiaadil I–X koha saanud õpilast premeeritakse raamatupoe kinkekaardiga väärtuses 350 krooni. Välja makstavate preemiate arv aastas ei ole arvuliselt piiratud.

Igal aastal premeeritakse ühte parimat juhendajat 3000 krooniga. Parima juhendaja selgitab igal aastal välja Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakond. Saarte Investeering on tublisid õpilasi ja nende juhendajaid toetanud alates 2007. aastast. 2009/2010 õppeaastal silmapaistvaid õpitulemusi saavutanud õpilastele antakse preemiad üle Kuressaare Linnateatris 27. mail.

OÜ Saarte Investeering on investeerimisfirma, mis tegeleb kinnisvaraarendusega, pakub juhtimisteenuseid ning majanduskonsultatsioone. Saaremaa Ettevõtjate Liit on erinevate tegevusaladega Saaremaa ettevõtjaid ja ettevõtlusega seotud asutusi koondav organisatsioon, mille eesmärgiks on esindada ettevõtjate ühiseid huve ja muuta ettevõtjasõbralikumaks kohapealset ettevõtluskliimat.