Näitus "Arabesque" ehk Aeg Maalida

15.jaanuaril kell 14.00 avavad Ajamaja galeriis näituse "Arabesque" ehk AEG MAALIDA emotsioone, mida tantsija väljendab tantsides ja kunstnik pintslilöökides.

Tantsust ja tantsijatest inspireeritud näituse autoriteks on tartlannadest kunstnikud – Laila Talunik ja Anke Oks. Peale sügava sõpruse ühendab autoreid huvi skulptuuri ja kaunite kunstide vastu. Mõlemad kunstnikud on oma kunstihariduse saanud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis. Näitus "Arabesque" ühendab flamenkot ja balletti ehk põhjamaist graatsiat ja hispaanialikku tulisust. Näitus on austusavaldus nende vastu, kes tegelevad tipptasemel tantsimisega ning on saanud muusadeks kunstnikele.

"Meie taotluseks on edasi anda emotsioone, mis tants meis tekitab, kuidas näeme oma muusasid. Tahame esile tuua ilu ja elegantsi, mille tants toob välja igas naises ning mis pakub naudingut ka vaatajatele", avaldavad autorid näituse kohta. Huvist flamenco ja hispaania kultuuri vastu on Laila Talunikust endastki saanud hobikorras flamenko tantsija. Anke Oks on balletimaailmaga tuttav lapsepõlvest saadik ja teda on alati paelunud baleriinide nõtke graatsia ja suisa kuninglik elegantsus. Näitus „Arabesque“ jääb Ajamaja galeriis avatuks kuni märtsikuu lõpuni.