Marko Mõru fotonäitus „1 mägi 100 nägu.“


Alates 4. veebruarist on  Ajamaja galeriis avatud Marko Mõru fotonäitus „1 mägi 100 nägu.“

 Ida-Virumaalt pärit Marko Mõru on fotograafiaga tegelenud  pea seitse aastat ja liigitab ennast  looduse- ja reisifotograafiks. „ Parema pildi saamiseks otsin õiget kompositsiooni, detaili, valgust, vaatenurka. See on aga arendanud võimet näha asju hoopis teise nurga alt, oskust süveneda ja märgata pisiasju, mida varem ei osanud tähele panna,“ kirjeldab oma töömeetodeid Mõru.

 „ 1 mägi 100 nägu „ on Marko Mõru neljas  fotonäitus. Hea tagasiside näitustelt on olnud see, mis on teda innustanud jätkama. Antud fotonäitus toob vaatajani Indoneesia ja Malaisia mõned tuntumad vaated läbi autori objektiivi. Näituse pealkirja andis Rinjani mägi Lomboki saarelt Indoneesias. Marko Mõru on  matkanud nii mitmeski mäestikus, aga nii palju erinevaid vaateid ja loodusnähtusi, nagu Rinjani mäel,  pole ta  varem näinud. Kõik näituse pildid on  ülespildistatud ühe mäe pealt.
Et vaatajani jõuaks fotograafi nägemus ja tunne  peab Mõru väga oluliseks tööde viimistlust ning  protsessi, kuidas foto jõuab paberile. Sel sügisel viis Marko Mõru koos abikaasaga ellu oma ammuse unistuse ja asutas Jõhvi linna Fine Art Printstudio, kust saab asjakohast nõu ning see peaks leevendama paikkonna vajaduse heatasemelise  printimise võimaluse järele.

 

Marko Mõru fotonäitus „ 1 mägi 100 nägu“  avatakse Ajamaja galeriis autori osavõtul laupäeval
 4. veebruaril kell 16.00. Näitus jääb avatuks kuni 4. märtsini 2017.