Kadi Grassi isiknäitus "luul" Ajamaja galeriis
16. märtsist-16.juunini 2018


Ajamaja galeriis, 15. märtsil kell 17.30 avab oma  esimese isiknäituse „luul“ 1986. aastal Kuressaares  sündinud Kadi Grass, kes on vabakutseline kunstnik. Tema  koolitee algas Kuressaare Gümnaasiumis ning jätkus Kuressaare Ametikoolis, kus ta 2005. aastal lõpetas kunstilise kujundamise eriala.
 
Praegusel hetkel on Kadi Grassist saanud õpetaja ametikoolis, kus ta õpetab digimaali ning popkultuuri, mis hõlmab tänavakunsti ja dekoratiivjoonistamist. Kadi on ka ise uuesti Kuressaare Ametikooli õpilaste nimekirjas ning täiendab end liikuva graafika alal, mis sisaldab animatsiooni, videotöötlust, 3D jpm
 
Kadi Grassi senine näituste nimekiri ei ole pikk, kuid sinna mahub tänavakunstifestival, muusikafestval ja mitmeid näitusi koos sõpradega.  Kadi ja tema sõpruskond ametikoolist on suutnud üllatada juba mitme ühisnäitusega nii Kuressaares kui Orissaares- „Kontrast 1“ Ajamaja galeriis, Kontrast 2“ bussipaviljonide näitus Kuressaares ja koos Sander Raudsepaga 2016. aastal Raegaleriis  näitus  „Une nägu“. Osalemine 2017. aasta Saaremaa kunstiteoste võistlusel tõi Kadi Grassile eripreemia.
 
Juba ametikooli päevil tärganud kirg reisimise vastu ning uudishimu on viinud teda erinevatesse paikadesse Eestis, Lätis, Soomes, Ungaris, Austrias, Slovakkias, Türgis, kus ta suurema osa ajast  pühendas enesearendamisele pliiats või marker kindlat vasakus ja joonistusplokk paremas käes. Ilmselt pole juhus ka see, et isiklik elu on viinud ta juba mitmel suvel  Kanadasse, kus üheks põhitegevuseks on hoopiski mesilasemade aretamine.
 
Näitus  „luul“ Ajamaja galeriis  on Kadi Grassi soolonäitus, kus saab näha tema unenägudest inspireeritud maale ning spontaanset fantaasialendu. Huvi unenägude ja nende kujutamise vastu on olnud põhjalik ning ta on  veendunud, et unenägude üleskirjutamine ja -joonistamine ning selle läbi nii enesesse kui end ümbritsevasse reaalsusesse sügavamalt vaatamine treenib unenägemise oskusi. Kadi pildid on lummuslikud ja kutsuvad süvenema. Kadi eristub paljudest algajatest kunstnikest selle poolest, et kasutab julgeid värve, suuri formaate ning miksib erinevaid tehnikaid. Oma lemmikvahenditeks peab ta airbrushi, markereid, aerosool- ja õlivärve.  
 
Üks Kadi Grassi  õpetajatest, Maila Juns-Veldre, ei imesta, et Kadi on just sellline loominguline isksus nagu ta on: " Kadi on super, talle on palju looduse poolt antud."
 
 
Kadi Grassi näitus Ajamaja galeriis jääb avatuks kuni 16. juunini 2018 .