Helve Reet Ree loodusmaalide näitus

7.märts-5.mai 2012 Ajamaja galeriis Helve Reet Ree loodusmaalide näitus. Omamata kunstialast haridust, sai auväärses eas prouast Helve-Reet Reest Eesti Kunstnike Liidu liige alles hiljaaegu.

"Aastakümneid tagasi, kui olin 18-aastane tööotsija, jõudsin Tallinna vanalinnas Müürivahe tänavale, kus oli silditöökoda. Lootus viidamaalija ametikohast aga kadus, kui sattusin sisse astuma samas hoones asunud Riieturi teeninduspunkti.

Minu joonistustele pilgu peale visanud peainsener oli vaimustuses. Kunstniku kohta pakkuda ei olnud, seetõttu vormistati mind tellimuste vastuvõtjaks, kuid tegelikkuses algas just sellest hetkest pikk ja elukestev joonistusõpe ning töö" kirjeldab Helve-Reet Ree oma tööaastate algust.

Nüüdseks on H.R. Ree tunnustatud moelooja, kes on teinud kaastööd paljudele Eesti moekataloogidele, töötanud joonisfilmis ning kavandanud rõivaid kõige pretensioonikamatele klientidele. Pärast aktiivse tööaja lõppu on ta korraldanud kümmekond näitust oma õli-ja pastellmaalidest ning moejoonistest. Viimased näitused toimusid Sauel ja Haapsalus.

Kunstnik Erki Kasemetsa sõnul on Helve-Reet Ree puhul tegemist harukordse joonistamisoskusega, millist ei näe tänapäeval isegi õppinud moekunstnikel. Ajamaja galerii näitusel saab nautida Helve-Reet Ree värvirõõmsaid õlimaale, kus on palju merd ja ilusat Eesti loodust.

Näitus Ajamaja galeriis jääb avatuks kuni 5.maini 2012.