Helle Lõhmuse näitus


Alates 17.juulist saab Ajamaja galeriis vaadata tartlanna Helle Lõhmuse õli- ja akvarellmaale. Helle Lõhmus on sündinud 1962.aastal Tartus. Ta on lõpetanud M.Härma Gümnaasiumi (endine Tartu 2. Keskkool) ja jätkanud õpinguid Tartu Ülikoolis filoloogia erialal.

Kunstis on ta iseõppija ning läbinud erinevaid kursuseid alates 2003.aastast- Tartu Rahvaülikooli maalikursused Aime Asi juhendamisel, Tartu Lastekunstikooli täiskasvanute maali vabaklass Eve Luige juhendamisel ning maalimine Heldur Viirese juhendamisel Konrad Mäe stuudios. Praegu õpib maalimist Tartu Ülikoolis.

Helle Lõhmusel on toimunud kaks isiknäitust: 2008.a. maalinäitus Vanemuise Kontserdimajas ja 2010.aastal söejoonistuste näitus Tartus, Uppsala Majas. Lisaks ühisnäitused 2004.a. Tartu Botaanikaaias Iirimaa reisil maalitud vaadetest ning E-galerii Pärnuteemaliste vaadete näitusel Pärnu Kontserdimajas.

Praegune näitus Ajamaja galeriis on isiknäitustest kolmas ja kunstnik loodab, et neid tuleb veel. "Mul on hea meel, kui maalidel kujutatu tekitab teis õnnetunnet ja äratundmist ning kutsub neid veelkord vaatama", ütleb kunstnik näituse külastajale.

Näitus "Öökardinad " jääb Ajamaja galeriis avatuks kuni 5.septembrini 2012.