Hando Henno maalinäitus "Rahu"

Alates 6.veebruarist on Ajamaja galeriis vaatamiseks saarlasest kunstniku Hando Henno (s.1982) maalinäitus "Rahu".

Hando Henno on mitmekülgsete huvidega noormees, kes kirjutab luuletusi, programmeerib arvutimänge, huvitub ajaloost ning astronoomiast ja paljust muust. Lapsepõlvest peale on talle meeldinud väga joonistada ning teha fantaasia- ja detailirohkeid pilte.

Esimese personaalnäituse avas ta 16.aastasena Saaremaa Kunstistuudios, kui õppis Saaremaa Ühisgümnaasiumis. Ometi ei läinud Hando Henno edasi õppima kunstivaldkonda, vaid hoopis infotehnoloogiat ning on läbinud ka potseppa kursused. Kunstialal on ta jäänud iseõppijaks, maalides paljudes erinevates tehnikates. 2001.aastal omistati Hando Hennole Kuressaare Kaunite Kunstide Noortepreemia. Oma eeskujudeks peab Henno graafika alal prantsuse gravüürimeistrit Dore ja maali alal vene kunstnikke Šiskinit ning Aivazovskit.

Näitusel "Rahu" saab näha Hando Henno viimaste aastate akrüülmaale ja mõningaid guašštehnikas töid. Hando Henno kunstimaailm ammutab inspiratsiooni loodusest, vaimumaailmast ja oma fantaasia varasalvest. Kuni tänaseni on tal olnud kümmekond isiknäitust, neist enamus Saare- ja Hiiumaal, aga ka Tallinnas.

Hando Henno maalinäitus "Rahu" jääb Ajamaja galeriis avatuks kuni 5.märtsini 2012.