Fotonäitus "King of the beach"


Alates 30.augustist on Ajamaja galeriis võimalik vaadata eht saaremaise päritoluga, kuid võõramaist pealkirja kandvat fotonäitust "King of the beach". Tegemist on sõnamänguga, sest otsetõlkes võib lauset mõista nagu oleks tegu "rannakuningaga". Lugu on hoopis proosalisem, sest autor on humoorikalt sidunud inglise ja eesti keele sõnad ühte lausesse- fotodel saab näha randa uhutud erinevaid jalanõusid.

Fotode autoriks on kuressaarlasest kinnisvara maakler Heidi Puppart, kes avastas jäädvustamise kunsti tänu armastusele teha mereääres pikki jalgsi matku." Olin jalutamas mööda kivist rannariba kusagil Saaremaa põhjarannikul, kui üsna lühikese maa peale hakkas silma enneolematult palju mere poolt kaldale uhutud jalanõusid", põhjendab autor oma näituse teemat. Mõte teha näitus mere poolt räsitud "kossidest" tekkis Heidi Puppartil juba 6.aastat tagasi, aga teostas ta selle alles tänavu.

Fotod on pildistatud Canoni amatöörkaameraga ning tehniliseks teostajaks- raamijaks- trükkijaks on fotograaf Andi Roost. Pildid on trükitud puuvilla paberile ning lakitud spetsiaalse lakiga. Ajamaja galerii näituse kollektsioon koosneb 19 fotost, millel valik selle suve saabastest, sussidest jne. , mis leitud Saaremaa põhjarannikult ja Sõrvest. "Mulle meeldis neid pildistada ja nüüd tahan ma lihtsalt neid leide teiega jagada", kirjutab Heidi Puppart vaatajale näituse tutvustuses.

Näitus "King of the beach" jääb Ajamaja galeriis avatuks kuni 5.oktoobrini 2011.