Ettevõtjad premeerivad 33 õpilast

Täna Kuressaare Linnateatris toimuval vastuvõtul annavad Saaremaa ettevõtjad üle preemiad 33 silmapaistvaid õpitulemusi saavutanud noorele, lisaks tunnustavad parima õpetaja-juhendajana SÜGi bioloogiaõpetajat Inge Vahterit. Vabariiklikul aineolümpiaadil või uurimistööde konkursil saavutasid tänavu Saare maakonna õpilastest esikoha Hanna Tuus, Jakob Prii, Robi-Jürgen Algo, Laura Kaldjärv ja Mari Kolk. Lisaks neile jõudis vabariiklikel olümpiaadidel ja uurimistööde konkurssidel Saare maakonnast esikümnesse veel 28 õpilast, kaks neist kahel ja üks isegi kolmel korral.

Sõltuvalt edukusest saavad õpilased 3000- või 2000-kroonise rahalise preemia või raamatupoe 350-kroonise kinkekaardi. Parimat juhendajat-õpetajat, kelle selgitab igal aastal välja Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakond, premeeritakse 3000 krooniga. Parimatele õpilastele on preemiad välja pannud Saarte Investeering OÜ, Kalla Mööbel OÜ, Keskpunkt OÜ, Merinvest OÜ, Saare Kalapüügi OÜ ja Tesman AS. Tunnustuse annavad üle Saarte Investeeringu juhatuse liige Tullio Liblik Saaremaa Ettevõtjate Liidu juhatuse esimees Robert Pajussaar ja maavanem Toomas Kasemaa.

"Aineolümpiaadidel häid tulemusi saavutanud õpilasi tunnustades anname sõnumi, et nende pingutusi on märgatud ka väljaspool perekonda ja kooli ning kohalikud ettevõtjad väärtustavad hakkajaid inimesi. Mul on hea meel, et Saaremaa Ettevõtjate Liit on Saarte Investeeringu algatusega kaasa tulnud ning on valmis ka majanduslikult rasketel aegadel tublisid õpilasi premeerima," ütles Saarte Investeeringu juhatuse liige Tullio Liblik.

"Saaremaa Ettevõtjate Liit ootab, et kõik saarlased, kes ennast kodu- või välismaal täiendavad, tulevad kodusaarele tagasi ettevõtlusega tegelema. Saare maakonnas on olemas kõik eeldused, et tegeleda mis tahes ettevõtlusvaldkonnaga, rääkimata parimast elukeskkonnast," rääkis Saaremaa Ettevõtjate Liidu juhatuse esimees Robert Pajussaar.

Saarte Investeering on tublisid õpilasi ja nende juhendajaid toetanud alates 2007. aastast.