Enno Alliku näitus

Lõuna-Eestist pärit kunstnik Enno Allik avab oma järjekordse näituse Kuressaares, Ajamaja galeriis 5.jaanuaril kell 16.00. 1936.aastal sündinud kunstnik elab Karksi-Nuias, kus tal on populaarne kodu-ateljee. Juba noorukina õnnestusid tal hästi karikatuurid, nii oligi Enno Allik mõnda aega kaastööline kohalikus kriitikalehes "Nuiamees".

Töötades mitmetel elualadel autojuhist osakonnajuhataja- ning partorgini välja, oli tema kutsumuseks siiski joonistamine. 1978-1985 õppis ta maalimist ja joonistamist Tartu Riikliku Kunstimuuseumi kujutava kunsti kaugõppe kursustel, mida juhendas tuntud kunstnik-pedagoog Silvia Jõgever. 1988. aastast on Allik vabakutseline kunstnik, kes viljeleb põhiliselt maasiku-, lille- ja portreemaali.

Tema isiknäitused on toimunud mitmel pool Eestis, samuti Lätis , Soomes, Rootsis ja Saksamaal. Ajamaja galeriis oli Enno Alliku esimene näitus 2008.aastal. Seekordsel näitusel " Mandrimehe Saaremaa maastikud" saab näha Enno Alliku õlimaale, mis tehtud Sõrve - ja Muhumaa rannikul ning lisaks meisterlikke lillemaale, et tuua värskust praegusesse aastaaega.

Enno Alliku maalinäitus jääb Ajamaja galeriis avatuks kuni 4.veebrurini 2008.